BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
header

élelmiszerárak

02.
13.
11:46

Megugrik, száguld vagy elszáll az infláció? Itt a tojásmatek

Egy rakás termék esetében azt érezheti az „átlagfogyasztó”, hogy az elmúlt tíz évben mindennek kegyetlenül elszállt az ára, a statisztikák mégis némileg árnyalják a képet – bár nem feltétlen mindig azt a képet, hogy elszálltak az árak, mert azok ha nem is elszálltak, de jelentősen megugrottak. Viszont – szintén a hivatalos statisztikák szerint – az elmúlt tíz évben a fizetések is nagyot nőttek: az átlagkeresetek több mint a duplájukra emelkedtek egy évtized alatt. Cikkünkben azt néztük most meg, hogy néhány termék esetében mit is jelentett ez a tíz év – forintosítva.

Szerző(k):
Károly Gábor
02.
11.
11:21

A kiskerláncokat már raportra hívta Nagy Márton – felkészülnek a szolgáltatók?

Januárban tovább gyorsult az élelmiszerárak emelkedése, a nemzetgazdasági miniszter pedig már tárgyalt is az érintettekkel arról, hogy ez így nincs rendjén. Felmerül a kérdés, hogy a kormány hasonlóan határozottan jár-e majd el a szolgáltatók esetében is – ugyanis a hasonló súlyú kategóriában még az élelmiszereknél is jobban elszálltak az árak.

Szerző(k):
Károly Gábor
02.
11.
07:30

Mindenki az inflációs adatokra vár – újabb árstop készülőben?

Kedden ismerteti a Központi Statisztikai Hivatal a 2025 januárra vonatkozó fogyasztói árakat. Egyelőre nem tudni, hogy mennyire lesznek rosszak az adatok, de hétfőn Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter már belengette, hogy ha kell, újra árstopot vezetnek be. A termékek árát megrendszabályozó – bizonyos tekintetben az uniós jogokkal ellentétes – gazdaságpolitikai intézkedés nem előkép nélküli hazánkban, egy kiugró inflációs időszakra ad választ ezzel az eszközzel a kormányzat. Az megint más kérdés, hogy melyik árstop jöhet, ha például tegnapi Mol-papírok mozgását nézzük, szinte biztos, hogy nem az üzemanyagok árába nyúlnak bele.

Szerző(k):
Németh Tamás