BUX 140161.11 0,38 %
OTP 45960 -0,02 %
header

élelmiszer

04.
02.
09:51

„Jó hírünk van, mert a magyarok nem voltak rabszolgatartók"

A 2000-es évek második felében Afrika újból elkezdte felkelteni a magyar állami, üzleti és a civil szektor érdeklődését, hiszen több afrikai ország a legdinamikusabban fejlődő gazdaságok közé került ebben az időszakban. Az együttműködés révén csökken az elvándorlás mértéke és stabilabbá válik mind a regionális, országos, mind pedig a világpolitikai helyzet a migrációt illetően – mondta el az Economxnak a Fenntartható Afrika Kutatócsoport vezetője.

Szerző(k):
Drávucz Péter
04.
01.
07:07

Itt az infláció új csomagolása, majd kiszúrja a szemünket

Március végéig a boltokban csaknem 600 kiszerelés-csökkentést rögzített a Nébih rendszere. Ehhez azonban nem muszáj a hivatal honlapját böngészni, március 1-je óta ugyanis egy újabb kereskedelmet érintő szakpolitikai intézkedés keretében „Vigyázzon, a termék kisebb lett!” felirattal szembesül minden vásárló, ha a szemügyre vett árucikk mérete vagy térfogata csökkent. Neve is van az egyre szűkebben szabott grammoknak és millilitereknek: zsugorinfláció.

Szerző(k):
Gyöngyösi Balázs