BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

élelmiszer

02.
03.
19:07

Túl magas élelmiszerárak? Csak elsőre tűnik jó ötletek a boltok megbüntetése

Hiába gyötörnek meg bennünket a magas élelmiszerárak, mégsem tartja fenntartható megoldásnak az áruházláncok elleni bojkottot az Egyenlő.hu modern szakszervezet. Lapunknak kifejtették: a jelentős működési költségekkel küzdő kereskedelmi szereplők százezreket foglalkoztatnak, és ha csökken a bevételük, annak a dolgozók és a vásárlók hamarabb innák meg a levét.

Szerző(k):
Thurzó Katalin
02.
02.
07:50

A montenegróiak is beleállnak, bojkottálják a vásárlást

Miután Bosznia-Hercegovinában és Szerbiában is a nagy élelmiszerláncok bojkottjára szólították fel az embereket a fogyasztóvédelmi szervezetek és az ellenzéki pártok, most a montenegróiak is csatlakoznak. Úgy vélik, a nagy cégek egyezséget kötöttek egymással arról, hogy magas árakat szabjanak meg, ez pedig negatív hatással jár az emberek életszínvonalára. A horvátoknál sikeres volt a hasonló akció.

Szerző(k):
L. K.