Harapófogóba kerültek az autógyárak
Az új környezetvédelmi kvóták, az elektromos autók gyártási nehézségei és a dízelek ellen indított harc mellé gazdasági nehézségekkel is meg kell küzdeniük. A legtöbb autógyártó már aggódik.
Harapófogóba kerültek az autógyárak
Az új környezetvédelmi kvóták, az elektromos autók gyártási nehézségei és a dízelek ellen indított harc mellé gazdasági nehézségekkel is meg kell küzdeniük. A legtöbb autógyártó már aggódik.
Hadüzeneteket kapott a Tesla
Az német gyártók köztük az Audi és a Mercedes egymás után jelentik be az új elektromos modelleket, amelyek például a Tesla konkurensei lehetnek.
Kiderült, miért nem veszik a magyarok az e-autókat
Az elektromos közlekedés, az e-mobilitás pusztán állami intézkedésekkel nem bővíthető, ezért a kormány támogató feltételrendszert szeretne kiépíteni, és erősítené a lakosság fogadókészségét a fejlesztések iránt – mondta Weingartner Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) fenntarthatóságért felelős államtitkára az Elektromobilitási Fórum megnyitóján.
Több pénz kell a Volkswagennek
Sokkal többe fog kerülni a korábban becsültnél az átállás az elektromos autók gyártására Herbert Diess, a Volkswagen konszern vezérigazgatója szerint. Az Inside vállalati belső lapnak Bernd Osterloh, az üzemi tanács elnökének társaságában adott interjúban a vezérigazgató hangsúlyozta, hogy a cégnek jóval nagyobb nyereségre lenne szüksége jövője megalapozásához.
Megvették a legendás lengyel buszgyártót
Miközben a magyar buszgyártás az Ikarus számos utódja ellenére csak vergődik, a lengyel Solaris jövője a spanyol CAF konglomerátum tagjaként végképp biztos alapokra került. A vállalat nemzeti jellegét hivatott biztosítani, hogy a lengyel állam kisebbségi tulajdonos lesz.