BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

egyház

03.
22.
09:33

Ötször több pénz ment sportra, mint egészségügyre a járványban (frissítve)

A járvány miatt megszaladt költségvetési hiány és államadósság mellett, valamint a zsugorodó GDP mellett jelentős költségvetési átcsoportosításokba kezdett a kormány. Ebből a legtöbb pénz sportra ment el, amelyre közel 290 milliárd forintot költöttek, míg az egyházak több mint 150 milliárdhoz jutottak. A koronavírus-járvány közepette 60 milliárd forint az egészségügyre is jutott.

Szerző(k):
Szabó Dániel