Nagyon jó negyedévet zárt az Egis
A várakozásoknál magasabb árbevételt és üzemi eredményt ért el az Egis Gyógyszergyár az elmúlt negyedévben, adózott nyeresége pedig lényegében megfelelt az elemzői prognózisoknak.
Nagyon jó negyedévet zárt az Egis
A várakozásoknál magasabb árbevételt és üzemi eredményt ért el az Egis Gyógyszergyár az elmúlt negyedévben, adózott nyeresége pedig lényegében megfelelt az elemzői prognózisoknak.
Szárnyalt az OTP - felülteljesítő volt a BUX
Nemzetközi társait jócskán felülteljesítve, jobbára – az euróval szemben 275,40-en is megforduló forintot leszámítva – érdemi hír nélkül erősödött szinte egész nap a BUX. A mutató 2 százalékos plusszal napi csúcsán, 18 007 ponton búcsúzott.
Csütörtök éjjel indul a nagy versenyfutás - mire érdemes figyelni?
Várhatóan csütörtök éjjel a Richter gyorsjelentésével kezdődik a magyar gyorsjelentési szezon, amelyet a nagyok közül hétfőn a szektortárs Egisé, majd csütörtökön a Magyar Telekomé követ. Az eredményekben a gyógyszergyártóknál lehet látványos javulás, a Molnál pedig a csökkenő olajárat a magasabb finomítói marzsok ellensúlyozhatják.
A Mol volt a nehezék az indexen
Nemzetközi összehasonlításban a sereghajtók közé iratkozhatott fel a BUX, a mutató az egész napot a negatív tartományban töltve végül 1,4 százalékkal 17 408 pontra rontott. A mozgáshoz az utóbbi hetekben megszokott nyáriasan sovány, 4,5 milliárd forintot alig meghaladó forgalom párosult.
Nem sikerült az áttörés a BÉT-en
Az euróval szemben 280 alá erősödő forint ellenére nemzetközi társainak zömét alulteljesítve a negatív tartományban végzett a BUX.