BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

egészségügyi_ellátás

07.
25.
05:40

Ezért nőtt a halálozás a járvány alatt a sürgősségin

Kétezer beteget láttak el a Semmelweis Egyetem Sürgősségi Betegellátó Osztályán (SBO) a járvány időszakában, köztük 140 Covid-19 beteget, de a koronavírus-gyanús esetekre írt külön eljárásrendnek köszönhetően az osztály egyetlen dolgozója sem kapta el a fertőzést - számolt be a Medicalonline szakportál az osztályt vezető Berényi Tamás előadásáról, amelyet a Semmelweis Egészség Napon tartott.

Szerző(k):
Szepesi Anita
07.
24.
18:44

Újra személyesen fogadhatják a betegeket a 65 évesnél idősebb orvosok

A higiénés szabályok fokozott betartása mellett már biztonsággal visszatérhetnek a korábban a sérülékeny csoportba tartozó orvosok, ápolók, nővérek az egészségügyi ellátásba. Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter ugyanis pénteken visszavonta a 65 év feletti egészségügyi dolgozók közvetlen egészségügyi betegellátás alóli mentesítésére vonatkozó utasításokat - közölte az emberi erőforrás tárca.

Szerző(k):
Szepesi Anita