Katasztrofális helyzetben a betegek: nincs megoldás a helyzetükre
Úgy tűnik, egyelőre nincs gyógymód arra, hogy a Debreceni Egyetem onkológiai részlegén órákig kell sorban állniuk a betegeknek, hogy bejussanak az épületbe és felvegyék az adataikat.
Katasztrofális helyzetben a betegek: nincs megoldás a helyzetükre
Úgy tűnik, egyelőre nincs gyógymód arra, hogy a Debreceni Egyetem onkológiai részlegén órákig kell sorban állniuk a betegeknek, hogy bejussanak az épületbe és felvegyék az adataikat.
Gyűlik az adósság - a második hullám előtt így állnak a kórházak
Július végére csaknem 37 milliárd forinttal tartoztak a magyar kórházak a beszállítóknak. Az adósság egy hónap alatt 1,8 milliárddal nőtt, az idei átlagos havi gyarapodás 5,2 milliárdra emelkedett a tavalyi 4,7 milliárddal szemben - derül ki a Magyar Államkincstár (MÁK) friss adataiból. A kormány egyelőre nem akar többet költeni az egészségügyi rendszerre.
Olyan vérhiány van Magyarországon, hogy korlátozást kellett bevezetni
A vérkészlet csökkenése miatt csak a halaszthatatlan beavatkozásokhoz biztosítja a vérkészítményeket az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) - tájékoztatta az OVSZ hétfőn az MTI-t. Kérik, aki teheti, adjon vért.
Nem fertőződtek meg a szakrendelői dolgozók
A szakrendelők is kivették részüket a koronavírus-járvány kezelésében a fővárosban, a kórházakban dolgozó több mint ötven szakrendelői munkatárs közül senki nem fertőződött meg - mondta Pásztélyi Zsolt, a Medicina 2000 járóbeteg szakellátási szövetség elnöke az M1-en.
Lélegeztetőgépek: botrány Lengyelországban is
Úgy tűnik, a lélegeztetőgépek beszerzése a koronavírus-járvány kitörése után több országban is jövedelmező üzlet lehetett azoknak, akik közel voltak a pánikszerűen vásárló kormányok húsos fazekaihoz.