BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

egészségügyi_ellátás

08.
25.
12:47

Gyűlik az adósság - a második hullám előtt így állnak a kórházak

Július végére csaknem 37 milliárd forinttal tartoztak a magyar kórházak a beszállítóknak. Az adósság egy hónap alatt 1,8 milliárddal nőtt, az idei átlagos havi gyarapodás 5,2 milliárdra emelkedett a tavalyi 4,7 milliárddal szemben - derül ki a Magyar Államkincstár (MÁK) friss adataiból. A kormány egyelőre nem akar többet költeni az egészségügyi rendszerre.

Szerző(k):
Szepesi Anita