Koronavírus: azok kételkednek az oltással kapcsolatban, akiknek a legjobban kellene bízni benne
Komoly fejfájást okozhat a koronavírus-járvány elleni küzdelemben az, hogy sok helyen pont az egészségügyi dolgozók szkeptikusak a vakcinával szemben.
Koronavírus: azok kételkednek az oltással kapcsolatban, akiknek a legjobban kellene bízni benne
Komoly fejfájást okozhat a koronavírus-járvány elleni küzdelemben az, hogy sok helyen pont az egészségügyi dolgozók szkeptikusak a vakcinával szemben.
Emmi: a szabad orvosválasztás alapjog
Nem korlátozható a szabad orvosválasztás alapjoga a Debreceni Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán a hálapénz kivezetésére hivatkozva - írta az RTL Híradó kérdésére az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
Varga Péter Pál: a gerincgyógyászati központ sorsa jelenleg a kormányzat kezében van
Úg néz ki, rövidesen sikerül megállapodni az illetékes szakminisztériummal az Országos Gerincgyógyászati Központ közfinanszírozott egészségügyi ellátásban betöltött szerepéről, ami egyértelműen kijelöli a gerincsebészeti közellátásból 90 százalék fölötti részedéssel rendelkező intézmény jövőjét. A központ komplex gerincműtétes várólistáját mintegy 1100 főre duzzasztotta, hogy a koronvírus-járvány miatt leállították az elektív műtéteket - mondta Varga Péter Pál, a Gerincgyógyászati Központot működtető magánszolgáltató, a Budai Egészségközpont (BEK) Kft. ügyvezető igazgatója egy csütörtöki online sajtóbeszélgetésen.
A legjobb megtakarítások különbségeit sem ismerjük, nemhogy az előnyeiket
Sok tévhit kering az egészségpénztárakról, ráadásul a közgondolkodásban össze is mosódnak az egészségbiztosítással. Részben ez okozhatja, hogy az emberek nem is tudják, milyen sok hasznos szolgáltatás válik elérhetővé rajtuk keresztül. A pénztárak körüli tudáshiány miatt az önsegélyező konstrukciók sem annyira népszerűek, pedig komoly segítséget jelenthetnek életünk minden területén.
Átszervezte a kórházrendszert a kormány
A veszélyhelyzetre való hivatkozással a Magyar Közlönyben december 29-én megjelent kormányrendeletekkel 2021. január 1-től új rendszerbe szervezte a kormány a magyar kórházak jelentős részét és az országos intézeteket. A szakmai irányítást az Országos Kórház Főigazgató, Jenei Zoltán gyakorolja, aki több, költségvetési vonzatú döntésben is illetékes.