Kameraleszerelés, várólista-csökkentés: ezt ígéri az új egészségügyi vezetés
Hegedűs Zsolt azt ígérte bizottsági meghallgatása után, hogy jelentősen csökkenni fognak a várólisták, valamint mérhető és transzparens lesz az egészségügy Magyarországon.
Kameraleszerelés, várólista-csökkentés: ezt ígéri az új egészségügyi vezetés
Hegedűs Zsolt azt ígérte bizottsági meghallgatása után, hogy jelentősen csökkenni fognak a várólisták, valamint mérhető és transzparens lesz az egészségügy Magyarországon.
Hegedűs Zsolt: nem csodát ígérünk, hanem radikális szemléletváltást
„A magyar egészségügy nagyon beteg” – ezzel kezdte miniszterjelölti expozéját Hegedűs Zsolt az Országgyűlés egészségügyi bizottságában. A Tisza-kormány jelöltje szerint bizalmi válság alakult ki az ágazatban, miközben egyre többen csak pénzért jutnak gyors ellátáshoz. Évi 500 milliárd forintos pluszforrást, önálló egészségügyi minisztériumot, a hálapénz teljes kivezetését és a kórházi fertőzések nyilvánosságra hozatalát is ígérte.
Elszállt a munkahelyi balesetek száma: 2025-ben minden nap több tucat dolgozó sérült meg
Több mint 21 ezer munkabalesetet regisztráltak Magyarországon 2025-ben, ami mintegy öt százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Tavaly 65 munkavállaló vesztette életét, amikor dolgozott – ez is kiderül a Nemzetgazdasági Minisztérium adataiból.
Így búcsúzott az OKFŐ: történelmi lehetőséget emleget az egészségügyben
A posztjáról lemondó Révész János a búcsúüzenetében üdvözölte, hogy ismét lesz saját minisztériuma az egészségügynek.
Fia miatt került célkeresztbe Hankó Zoltán
A gyógyszerészi kamarában is felerősödtek a feszültségek az NKA-botrány miatt: többen az elnök lemondását követelik, miközben a vezetés a szakmai egység megőrzését hangsúlyozza.