BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

e-matrica

06.
03.
07:06

Már látszik, mennyire kiszúrt a kormány a városokkal, magával azonban kesztyűs kézzel bánt

Miközben a kormány az ingyenes parkolással szerette volna az autózás felé terelni az embereket a tömegközlekedés helyett, az autópálya-használat ingyenessé tétele nem merült fel annak érdekében, hogy csökkenjen a helyközi járatok kihasználtsága. Az útdíj-bevételek - a márciusi emelésnek köszönhetően - nőttek, az e-matricából 17 százalékkal folyt be kevesebb pénz. A mobilparkolási-bevételek 38 százalékos esése pedig arról árulkodik, hogy az önkormányzatoknak valóban nagy érvágás volt a pénz megvonása. Közzétették a 2020-as adatok.

Szerző(k):
Szász Péter
05.
19.
16:38

Szerencséje volt az államnak a fizetős utakkal, buszokból viszont kevesebbet látunk majd

Komolyabb veszteségek nélkül megúszta a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) - pontosabban a magyar állam - a pandémiát, már ami az autópályadíj-bevételeket illeti. A heti és havi e-matricák forgalma bezuhant ugyan, de az éves országos és megyei jogosultságokat adóké szárnyalt. A magyarázat is megvan: tavaly azért vették az emberek, mert Európát még nem érte el a vírus, most pedig azért, mert várják a nyitást. Autóbuszból azonban biztosan kevesebbet látunk idén a sztrádákon.

Szerző(k):
Szász Péter