E-matricák: érdemes lehet újra átolvasni, melyik magyar út vált fizetőssé
2022 januárjától hatályát vesztette a lejárt okmányokról és ügyintézésről szóló kormányrendelet, illetve újabb magyar utak váltak fizetőssé.
E-matricák: érdemes lehet újra átolvasni, melyik magyar út vált fizetőssé
2022 januárjától hatályát vesztette a lejárt okmányokról és ügyintézésről szóló kormányrendelet, illetve újabb magyar utak váltak fizetőssé.
Az autósoknak figyelniük kell az e-matricákkal!
A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) adatai szerint január 31-én éjfélkor nagyjából 2,8 millió, a 2021-es évre megváltott éves országos és megyei autópálya-matrica érvényessége jár le, és ez a nap a mentességek és kedvezmények igénybevételéhez kapcsolódó bejelentési határidő is - írja az MTI.
Plusz egy e-matricát kell venniük az M1-en autózóknak
Korábban azzal a tudattal indulhattak útnak az utósok az M1-es autópályán, hogy amennyiben Pest és Komárom-Esztergom megyei matricával rendelkeznek, akkor Fejér megyeit már nem kell vásárolniuk, hiszen a két szomszédos megyei matrica már lefedi azt az útszakaszt. Ennek most vége - hívja fel a figyelmet a simple.hu.
Gyorsan fogynak az éves autópálya matricák
Mintegy 162 ezer éves e-matrica kelt el már az érvényességi idő kezdete előtt - adta hírül az ITM-re hivatkozva az MTI.
Nagyot változott az élet szombattól
Sok jogszabály változott 2022. január elsejével. Bár az áfa most nem csökken, jó néhány adóváltozás lesz szombattól. Az új évben biztosan nagyot nőnek a bérek, így lesz miből a csipkednie a magas inflációnak. Több út fizetőssé válik holnaptól, emellett kezdődik a féléves kamatstop a bankokban. Nehezebb lesz gyógyszerhez jutni, miközben még vonzóbb lesz a babakötvény. Hamarosan vége a lejárt okmányok korszakának.