BUX 139917.75 0,21 %
OTP 45960 -0,02 %
header

e-matrica

08.
22.
00:00

Drágább lehet a szlovén sztrádamatrica

Jelentősen drágulhat az autópálya-használat Szlovéniában: a kormány ugyan csak a hónap végén dönt az ügyben, de az olasz Il Piccolo már tudni véli az új tarifákat. A szlovén ügyekben általában tájékozott trieszti napilap szerint a személygépkocsiknak most 95 euróba kerülő éves matrica ára 20 euróval nő, a heti matricáért 20, a haviért 50 eurót kell majd fizetni. Drágább lesz a sztráda a motorkerékpárosoknak is: a legolcsóbb matrica is tíz euróba kerülhet majd. Ezen túlmenően a kormány be akar vezetni egy új kategóriát is, eszerint a 3,5 tonnásnál kisebb kisteherautóknak ezentúl éves matricát kell majd venniük 220 euróért. (A jelenlegi rendszerben a teherautók az autópálya-kapuknál fizetnek − ezeket azután is megtartották, hogy a személygépkocsik számára matricát vezettek be −, készpénzzel, hitelkártyával vagy autópálya-kártyával, illetve választhatják a fedélzeti eszköz alapú elektronikus útdíjfizetést is.)

Szerző(k):
Szabó Márta