Emelkedéssel nyitottak a tőzsdék, drágult az olaj
Jó hangulatban nyitották a napot a kontinens börzéi, de a trumpi vámbizonytalanságok miatt a biztonságos eszközök felé kezdett orientálódni a befektetők jelentős része.
Emelkedéssel nyitottak a tőzsdék, drágult az olaj
Jó hangulatban nyitották a napot a kontinens börzéi, de a trumpi vámbizonytalanságok miatt a biztonságos eszközök felé kezdett orientálódni a befektetők jelentős része.
Szárnyal az arany: történelmi csúcson az árfolyam
A sárga nemesfém árfolyama töretlenül vágtat felfelé, miközben a dollár csúszós lejtmenetben küszködik a Trump-tarifák bizonytalansága miatt.
Kicsit jobban van a forint
Erősödött péntek reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest, a hét eleji kezdéshez viszonyítva azonban veszteségben áll az euró és a svájci frank ellenében, nyereségre tett szert azonban a dollárral szemben.
Átrendezik a kapcsolatokat a vámfenyegetések: nyomul a Nyugat riválisa, zajlik a dollármentesítés
A szakértő szerint az amerikai vámfenyegetések közepette egyre vonzóbb a BRICS, a világ lakosságának mintegy felét, gazdaságának harmadát lefedő alternatív kereskedelmi szövetség. Számunkra az EU-tagság gyakorlatilag kizárja a belépést oda, ugyanis a BRICS államok nem működnek együtt a harmadik fél által az egyes tagokra kivetett szankciókkal.
A BUX és a nyugat-európai tőzsdék jól vették az akadályt, az amerikai parketten nem volt örömtánc
A tőzsdék azt követően törtek ki felfelé, hogy Donald Trump bejelentette, azonnali hatállyal 90 napra felfüggesztik a legtöbb ország esetében a múlt héten bejelentett vámokat. Ez látszik a BUX emelkedésén is. A forint azonban nem tudott erre reagálni, képtelen volt megállni a lábán, de ugyanez a kettősség mutatkozott az európai és az amerikai tőzsdéken is. Míg az előzőek jelentős nyereséggel zárt, az utóbbiak mínuszban kezdtek.