Minden jól megy az új dohánynagyker szerint
Időben és zökkenőmentesen indult az új dohánykereskedelmi rendszer - közölte a dohányboltellátó.
Minden jól megy az új dohánynagyker szerint
Időben és zökkenőmentesen indult az új dohánykereskedelmi rendszer - közölte a dohányboltellátó.
Kiütheti a szánkból a cigit a kormány?
Az utóbbi években a dohánytermékek inflációja volt az egyik legmagasabb hazánkban. Ha a parlament elfogadja a kormány csütörtökön bejelentett javaslatát, akkor újabb terhet kap a nyakába a dohányipar és az árak még magasabbra szökhetnek. Megnéztük, hogy miként alakultak az árak az elmúlt években.
Lázár: új különadót vezet be a kormány
Új dohányipari különadó bevezetését javasolja a kormány, az egészségre különösen káros dohánytípusokat, például a mentolos cigarettát, 2016. január 1-jétől szálanként négy forint adóteherrel sújtanák - közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Csak a hamisítók és csempészek járnak jól a kormány új tervével?
A Magyarország által tervezett egységes dohánytermék csomagolás olyan drasztikus beavatkozás a piac működésébe, amely nem áll arányban a vélelmezett kedvező egészségügyi hatásokkal - állítja a Dohányipari Befektetők Magyarországi Szövetsége (DBMSz).
Megtámadta Magyarország a különadók felfüggesztését
Az Európai Bíróság előtt támadta meg Magyarország az élelmiszerláncok és dohányipari vállalkozások adójának felfüggesztését.