Karácsony Gergely új helyettes kapott
Bősz Anett lesz a DK főpolgármester-helyettese, miután Gy. Németh Erzsébet országgyűlési mandátumot szerzett a választáson.
Karácsony Gergely új helyettes kapott
Bősz Anett lesz a DK főpolgármester-helyettese, miután Gy. Németh Erzsébet országgyűlési mandátumot szerzett a választáson.
Két mandátumról döntött az NVB
Két országos listás mandátum kiadásáról döntött szerdai ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
Nem mindenki vesztett az ellenzéknél
Az ellenzéki oldalon a választás legnagyobb nyertese a DK, amelynek jóval több képviselője lesz a parlamentben, mint korábban, amivel sokkal több pénz is jár. A legnagyobb vesztes a Jobbik, amelynél minden éppen fordítva történt.
Választás: Így néz ki végül a parlamenti patkó
A szavazatok 100 százalékos feldogozottsága mellett a Fidesz-KDNP 135 mandátumot szerzett végül a Nemzeti Választási Iroda frissített adatai szerint.
A Fidesz kétharmaddal folytathatja, az ellenzéki összefogás a vártnál is nagyobbat bukott
Bár a legtöbb elemző a Fidesz győzelmével számolt, a kormányzó párt vasárnapi eredménye sokakat meglephetett. Ugyancsak váratlan a Mi hazánk bejutása a Parlamentbe ráadásul nem a minimális 5, hanem 7 mandátummal. Az ellenzéki összefogás nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.