Vörösben izzanak az amerikai tőzsdék
Az előző napi erős, másfél-két százalékos nyereségek után nagy indexveszteséggel indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon.
Vörösben izzanak az amerikai tőzsdék
Az előző napi erős, másfél-két százalékos nyereségek után nagy indexveszteséggel indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon.
Bevörösödött Európa - bőven volt rá ok
Az amerikai-kínai kereskedelmi háború kiszélesedése miatti aggodalmak, valamint az olaszországi és brit előrehozott parlamenti választások kilátásai keményen odacsaptak az európai tőzsdéknek pénteken, miközben a kockázatkerülés jegyében a biztonságos menedék szerepét betöltő eszközökbe menekült a tőke. Az arany az utóbbi három év legjobb hetét tudhatja mögött, a japán jen dollárhoz viszonyított árfolyama nyolchavi csúcsra nőtt, és emelkedtek a kötvényárak - írja az MTI.
Vészriadót fújtak, jövőre minden fronton beindul Trump háborúja
Már vámháborúba csapott át a kínai-amerikai kereskedelmi háború, ami azt mutatja, a felek semmilyen eszköz bevetésétől nem ódzkodnak. A tőzsdék és az árupiacok ezért válságjelzésbe váltottak hétfőn este és kedd reggel. A probléma az, hogy a nehéz fejű Donald Trump elnök valószínűleg egyáltalán nem akar megegyezni Kínával a 2020-as elnökválasztás utánig.
Zuhanással zártak a New York-i indexek
Nagyot zuhantak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek miatt - írta az MTI.
Vörösben nyitott New York
Erősen csökkentek az indexek hétfőn nyitáskor a New York-i részvénytőzsdéken.