BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

digitalizáció

12.
10.
12:29

Elképesztő lemaradásban van az egészségügy a fejlesztések terén

A vállalatvezetők a technológiai fejlesztésekben és az ügyfélélmények javításában látják a megoldást a válság kezelésére. Felismerték, hogy olyan rugalmas technológiai és szervezeti modellek kialakítására van szükségük, amellyel könnyebben átvészelhető a járvány által kikényszerített digitális átalakulás - foglalja össze a Liferay tanulmánya.

Szerző(k):
Herman Bernadett
12.
08.
11:40

Végre rászánták magukat a változásra a cégek, közben a túlélésük is a tét

Közhellyé vált, hogy a koronavírus-járvány felgyorsította a vállalkozásoknál a digitalizációt, de túlnyomórészt csak az alapfejlesztéseket hajtották végre. Kezdik felfedezni a transzformáció előnyeit, de sokan félnek, hogy elérték a határaikat és évekig tarthat, mire újra rendes bevételt tudnak elérni. Most ez útját állhatja a digitalizáció folytatásának - többek között ez derült ki a Dell harmadjára elkészített Digital Transformation Index kutatásából.

Szerző(k):
Szabó Dániel
12.
04.
08:00

A Covid után jön a "sütiapokalipszis" - mit lehet tenni?

Miközben a koronavírus-járvány az egész üzleti világot felkavarta, komoly változások is zajlanak a hirdetési iparban. A közelmúltban még az olyan jogszabályváltozások okoztak fejfájást a cégvezetőknek, mint a GDPR vagy az elektronikus hírközlési adatvédelmi irányelv (ePrivacy), most egy újabb jelentős változás lóg a levegőben: a "sütiapokalipszis". Két éven belül ugyanis a harmadik féltől származó sütik (cookie-k) el fognak tűnni, ami óriási fenyegetést jelent a reklámcégekre nézve. Mit kezd ezzel a helyzettel a piac egyik meghatározó szereplője, az internetes közönségméréssel foglalkozó lengyel kutatócég, a Gemius? Többek között erről mesélt a Napi.hu-nak adott interjújában Lukas Vinkler üzletfejlesztési menedzser, aki a magyarországi terveikről is beszélt.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna