BUX 139917.75 0,21 %
OTP 45960 -0,02 %
header

diák

12.
13.
15:11

A hallgatók megint kikosarazták Balogot

Újabb egyeztetésre hívta a minisztériumba csütörtökön délutánra a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnökségét az emberi erőforrások minisztere - derült ki az Emmi közleményéből. A HÖOK levélben közölte a tárcavezetővel: nem megy el az egyeztetésre Balog Zoltánhoz, az emberi erőforrások miniszteréhez. Közben Debrecenben kerekasztal-tárgyalásokat kezd a városvezetés a felsőoktatást érintő kérdések megvitatására. Két gimnáziumban tiltakoztak a diákok.

Szerző(k):
Economx
MTI ,
12.
13.
12:55

Újabb petíciókat adtak át a hallgatók a városvezetőknek

Petíciót olvastak fel a felsőoktatási keretszámok csökkentése ügyében a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjának (SEK) hallgatói csütörtökön a szombathelyi városi közgyűlés ülésén. Debrecenben közfelkiáltással egy hatpontos követelést fogadtak el a szerdán tartott hallgatói fórumon. A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata által kiadott közlemény szerint december 18-án újabb tüntetés lesz.

Szerző(k):
Economx
12.
11.
13:14

Nyílt levél Orbánnak - hízik a tiltakozó tömeg

A kormány keretszámcsökkentést érintő tervei a hallgatók körében tiltakozási hullámot indított hétfőn, amelynek folytatásaként kedden a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgató is nyílt levelet intéztek Orbán Viktorhoz. Emellett több szakmai szervezet támogatásáról biztosította a hallgatókat, és szintén tiltakoztak a felsőoktatást érintő intézkedéssel kapcsolatban. A szegedi egyetemisták átadták követeléseiket a kormánymegbízottnak.

Szerző(k):
Economx
MTI ,