Újabb diáktüntetés jöhet
Tüntetni is készek a diákok az alacsony ösztöndíjak miatt: a kormány az elmúlt tíz évben nem emelte ezt a juttatást, így még kiváló tanulmányi eredménnyel is csak jelképes összeget lehet kiérdemelni.
Újabb diáktüntetés jöhet
Tüntetni is készek a diákok az alacsony ösztöndíjak miatt: a kormány az elmúlt tíz évben nem emelte ezt a juttatást, így még kiváló tanulmányi eredménnyel is csak jelképes összeget lehet kiérdemelni.
Nem fizet az egyik diákszövetkezet - bajban a fiatalok
Több ezer diákot érinthet a letartóztatott Czeglédy Csabához köthető iskolaszövetkezet, az I Love Diákmunka fizetésképtelenné válása: sokan utoljára az áprilisi munkáért kaptak rendben fizetést, az e havi utalás csak részben, vagy egyáltalán nem érkezett meg. A károsultak - akiket a cég nem tájékoztat a részletekről - már azt fontolgatják, nem is veszik fel a soron következő műszakjaikat, mivel félnek, hogy sosem látnak pénzt belőle - értesült az Index.hu.
A Klebelsberg Központ lőtereket építtetne az iskolákba
Levélben érdeklődik az iskoláknál a Klebelsberg Központ arról, hogy van-e olyan alkalmas hatszor tizenöt méteres terület az iskolán belül vagy az iskola mellett, ahol lőteret lehetne kialakítani, számolt be híradójában az RTL Klub.
Kezdődnek a szóbeli érettségi vizsgák
Ma megkezdődnek a szóbeli érettségi vizsgák, a diákok először emelt szinten adnak számot tudásukról.
Tudta? Már diákmunkásból is kevés van
A nyári diákmunkában is tapasztalható a munkaerőhiány a kevesebb tanuló, illetve a több álláslehetőség miatt - mondta Simon Balázs, a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ) főtitkára az M1-en.