Ezért nem jó az ingyen tankönyv a családoknak
Az első és második évfolyam kivételével a többi osztálynak könyvtári kölcsönzéssel biztosítja az állam az ingyenes tankönyvet, azt a tanév végén vissza kell adniuk a diákoknak.
Ezért nem jó az ingyen tankönyv a családoknak
Az első és második évfolyam kivételével a többi osztálynak könyvtári kölcsönzéssel biztosítja az állam az ingyenes tankönyvet, azt a tanév végén vissza kell adniuk a diákoknak.
Fizetnek a magyar diákok, hogy tanulhassanak
Nyilvánosságra hozták a felsőoktatási pótfelvételi ponthatárokat a www.felvi.hu oldalon. A 7364 pótfelvételiző közül 5097-en kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben.
Közel 400 ezer diákhiteles volt eddig
A hallgatói hitelrendszert működtető - az alapítói szándék szerint nyereségcél nélkül működő - Diákhitel Központ (DK) Zrt., akárcsak egy évvel korábban, nulla forint adózott eredménnyel zárta az első fél évet. A társaság mérlegfösszege június végén 267,937 milliárd forint volt, 1,9 százalékkal csökkent 2016 végéhez képest - írja az MTI a társaság a BÉT honlapján közzétett jelentése alapján,
Megindult a roham - elkapkodják az albérleteket
A felsőoktatási ponthatárok kihirdetése után 15-20 százalékkal élénkült az albérletek iránti kereslet, de a kínálat is 17 százalékkal bővült - mondta Balogh László gazdasági elemző szombaton az M1-en.
Nincs kiút: tovább drágul a lakásbérlet
Továbbra sincs elegendő kollégiumi férőhely, így az őszi szemeszter közeledtével sok diáknak és szüleiknek azt kell eldönteniük, béreljenek-e inkább lakást vagy hosszabb távra jobban megéri vásárolni. A bérleti díjak tovább nőnek.