BUX 139803.59 0,13 %
OTP 45890 -0,17 %
header

demográfiai_válság

08.
10.
12:26

Orbán Viktor nagy bejelentést tett: szeptemberre hívta össze a „honfoglalást”

A miniszterelnök a Digitális honfoglalás rendezvény meghirdetése mellett a digitális polgártársainak küldött levélében az Otthon Start Program teremtette lehetőségekről és az orosz-ukrán konfliktus befejezésének az esélyeiről is szót ejtett. A kormányfő úgy látja, hogy Magyarország közelít ahhoz az állapothoz, amikor már anyagilag jobban jár, aki gyereket vállal.

Szerző(k):
Gulyás Ábel
08.
01.
14:35

Évtizedes trend gyűrűzik be Magyarországra, ezért születik egyre kevesebb gyerek

Nem meglepő adatok láttak napvilágot a héten a KSH részéről, amelyben a legfrissebb demográfiai mutatókat közölték. Spéder Zsolt demográfus szerint más országokban is ez a tendencia, van, ahol már 2008-ban elkezdődött és van, ahol 2020 hozta meg a változást. Ez utóbbiba tartozik Norvégia és Finnország is. Ma már nem az a norma, hogy házasság után automatikusan születik gyerek, és a párkapcsolatok is nagyon ingatagok.

Szerző(k):
L. K.
06.
12.
06:33

Dél-koreai katasztrófa: miért Orbán Viktor receptjétől várják a megváltást?

A maga 0,75-ös termékenységi rátájával a világ legrosszabb demográfiai mutatóival ma Dél-Korea rendelkezik, amelynek negatív hatásai az ázsiai országban, fontos kereskedelmi partnerünknél az élet minden területén megmutatkoznak. A dél-koreai vezetés pedig egyre inkább azt gondolja, hogy az ő problémáikra is a magyar családtámogatási modell lesz a megoldás. De miért pont a magyar?

Szerző(k):
Hercsel Adél