Lógó orral zártak az európai tőzsdék, de az jó, hogy tovább csökkent az olaj ára
Veszteséges kezdés után indexcsökkenéssel fejezték be a keddi kereskedést a vezető európai tőzsdeindexek - írta meg az MTI.
Lógó orral zártak az európai tőzsdék, de az jó, hogy tovább csökkent az olaj ára
Veszteséges kezdés után indexcsökkenéssel fejezték be a keddi kereskedést a vezető európai tőzsdeindexek - írta meg az MTI.
Vörösben zárt Nyugat-Európa
Régóta nem tapasztalt nagy mértékben gyengültek a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken, miután a befektetők szabadultak a részvényektől azokra a félelmekre, hogy komoly károkat okozhat a világgazdaságnak az a Dél-Afrikában megjelent új koronavírus-változat, amely több mint 30 mutációval terjed, így könnyebben kikerülheti a szervezet immunválaszát.
Lecsapott az újabb mutáns, máris beleremegett a világ
Heves eladási hullám indult meg a világ pénz- és tőkepiacain péntek délelőtt, miután a WHO rendkívüli ülést hívott össze a nemrég felfedezett új koronavírus mutáció miatt. Sokan már a kilábalás összeomlásától kezdtek el tartani, s menekülés indult a kockázatos eszközökből.
Szabadesésbe kezdtek a tőzsdék, a BÉT is nagy mínuszban
Az indexek "szabadesésével" indult a kereskedés pénteken a főbb európai értékpapírpiacokon.
Vörösbe borul Európa a friss prognózis szerint
Indexcsökkenésre lehet számítani pénteken az európai értékpapírpiacokon. A tőzsdén kívüli forgalomban kialakult árfolyamok alapján a vezető piacokon akár egy százalékos indexcsökkenésre is számítani lehet a kereskedés kezdetén.