Kevés pozitív kivétel maradt Európában hétfőn
Hétfőn indexveszteséggel zárt a főbb európai tőzsdék többsége.
Kevés pozitív kivétel maradt Európában hétfőn
Hétfőn indexveszteséggel zárt a főbb európai tőzsdék többsége.
Nyereséggel zártak a tőzsdék
Pozitív volt a hangulat a tőzsdéken a szerda esti amerikai kamatdöntés előtt, ami a magyar részvényindex emelkedését is segítette, vállalatspecifikus hír viszont nem érkezett mondta a szerdai tőzsdei kereskedésről Józsa Bence, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője az MTI-nek.
Gázvita: elromlott a befektetők hangulata
Kedden mínusszal zártak a magyar és a vezető nyugat-európai tőzsdék. A Lufthansa részvénye 2,7 százalékot veszített a szerdai sztrájk hírére.
Nagyot ment a Mol és a Richter csütörtökön
Tegnaphoz hasonlóan csütörtökön is felülteljesített a magyar tőzsde a nyugati társaihoz képest. A Mol-részvény árfolyamának jót tett az olajár csökkenése, a Richter árára az idei kilátásainak javulásáról szóló korábbi nyilatkozat lehetett kedvező hatással.
Vörösbe fordult Európa
Indexcsökkenéssel indult a kereskedés csütörtökön a főbb európai értékpapírpiacokon.