BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

daganatos_megbetegedések

03.
21.
17:34

A lumbágó egy sokkal komolyabb betegségre is utalhat

Magyarországon minden századik derékfájósra jut egy mielóma multiplexben szenvedő beteg, mondta Mikala Gábor, a Dél-pesti Centrumkórház főorvosa. A betegszám az elmúlt 25 évben a duplájára nőtt. Közép-Európában évente körülbelül 4550 embernél fedezik fel a betegséget, ebből körülbelül 11 százalékot Magyarországon diagnosztizálnak, ami már egy jelentősebb betegpopulációt jelent.

Szerző(k):
Koncsek Rita