Nem volt ilyen a szocializmus óta a magyar autópiacon
Utoljára a Merkur-időkben fordulhatott elő, hogy Daciákból több fogyjon idehaza, mint Volkswagenekből.
Nem volt ilyen a szocializmus óta a magyar autópiacon
Utoljára a Merkur-időkben fordulhatott elő, hogy Daciákból több fogyjon idehaza, mint Volkswagenekből.
Számítanak a Daimler új üzemére Romániában
Sok autóipari szereplő tényként kezeli, hogy a Mercedes a kecskeméti bővítés helyett Romániában építi meg új gyártóegységét, miután a román kormányfő, Victor Ponta ismét megerősítette, hogy egy német autógyártó zöldmezős beruházásra készül az országban. Romániának jelentős előnye van a régióval szemben: a kormány kiszámítható gazdaságpolitikát folytat, az állami támogatási rendszer jól működik. Egy munkaóra költsége Romániában átlag 4,7, míg Magyarországon például 6,4 euró, az erőteljes autóipari jelenlétnek köszönhetően a munkaerő is igen jól képzett − jelentette ki Constantin Stroe, az Automobile Dacia SA alelnöke, az autógyártók szövetségének (ACAROM) elnöke.
Sztrájkolnak a Dacia alkalmazottai
Az egyre növekvő bérköltségek miatt csökken a romániai gyár versenyképessége - véli a Dacia vezérigazgatója.
Nem hozta a várt eredményt a roncsautó-program
Több mint 1,4 millió, 20 évesnél öregebb Dacia fut a román utakon. Az évek óta futó roncsprogramok ellenére nem sikerült érdemben fiatalítani az autóparkot Romániában.
A franciák és a németek buknak a Dacia-ra
Csaknem öt százalékkal növelte eladásait a francia Renault érdekeltségébe tartozó Dacia gépkocsigyártó vállalat tavaly, amely az egész világon csaknem 360 ezer járművet értékesített - közölte a Dacia.