BUX 138993.14 -0,36 %
OTP 44880 -0,09 %
header

Dacia

06.
25.
00:00

Számítanak a Daimler új üzemére Romániában

Sok autóipari szereplő tényként kezeli, hogy a Mercedes a kecskeméti bővítés helyett Romániában építi meg új gyártóegységét, miután a román kormányfő, Victor Ponta ismét megerősítette, hogy egy német autógyártó zöldmezős beruházásra készül az országban. Romániának jelentős előnye van a régióval szemben: a kormány kiszámítható gazdaságpolitikát folytat, az állami támogatási rendszer jól működik. Egy munkaóra költsége Romániában átlag 4,7, míg Magyarországon például 6,4 euró, az erőteljes autóipari jelenlétnek köszönhetően a munkaerő is igen jól képzett − jelentette ki Constantin Stroe, az Automobile Dacia SA alelnöke, az autógyártók szövetségének (ACAROM) elnöke.

Szerző(k):
Túrós-Bense Levente