Később indul a "magyar adó" Lengyelországban
A lengyel kormány elhalasztotta az úgynevezett cukoradó bevezetését, amely kísértetiesen hasonlít a magyarországi népegészségügyi termékdíjra.
Később indul a "magyar adó" Lengyelországban
A lengyel kormány elhalasztotta az úgynevezett cukoradó bevezetését, amely kísértetiesen hasonlít a magyarországi népegészségügyi termékdíjra.
Még drágább lett az élelmiszer
Januárban már a negyedik egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak, ezúttal elsősorban a növényi olajok, a cukor és a szemes termények drágulása miatt.
Szokott cukrot venni? Akkor erről tudnia kell!
Hároméves csúcsára szaladt a cukor ára a tőzsdéken, New Yorkban is ugyanolyan gyors az emelkedés, mint Európában.
Áprilisban jön a cukoradó magyar mintára
A lengyel kormány nem akar várni a cukoradó bevezetésével, amely a magyar mintát követi. Már áprilistól megnövelnék az egészségre ártalmasnak tartott cukros ételek és italok árát.
Új adókkal indul az év a lengyeleknél
Lengyelországban nem csupán az alkohol és a dohánytermékek adóját akarják növelni, hanem szemet vetettek a cukorra is, amiben a magyar példát követik. Azért van saját ötletük is.