BUX 139671.45 0,03 %
OTP 45660 -0,67 %
header

civil_szervezet

07.
08.
07:08

Darázsfészekbe nyúlt a kormány, nem véletlen, hogy hátrál

A kormány pár nappal ezelőtt egy kormányrendelet-módosítással megszüntette a névtelen adományozás lehetőségét a civil szervezetek számára, majd - a döntés átgondoltságát mutatva - egy Facebook-posztban jelentették be, hogy csak az 500 ezer forint feletti összegekre vonatkozik majd a bevallási kötelezettség. A Pulzus kutató - lapunk megbízásából készített - felmérése szerint az adományozó magyarok egy jelentős része látja, hogy mi a kormány célja a döntéssel, a legtöbben pedig eddig is névvel adományoztak.

Szerző(k):
Szász Péter