BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
header

cigaretta

06.
23.
08:00

Csúnya bukás lett a cigaretta adójának emeléséből

A cigarettacsempészet és a hamisítás olyan hatékonyan működik Európában, hogy adóemeléssel és ezáltal a dohánytermékek drágításával aligha lehet leszoktatni az embereket. Az olcsóbb cigaretta meg fogja találni az utat a fogyasztókhoz, ennek anyagi hasznát bűnözők fogják lefölözni a költségvetés helyett és a közegészségügyi célok sem teljesülnek. A KPMG friss jelentése szerint egy nagy franciaországi adóemelés pár év alatt megduplázta az illegális cigarettafogyasztás arányát az országban.

Szerző(k):
Szász Péter
06.
17.
10:04

Új front nyílhat az EU és Magyarország csatározásában

Nehéz idők elé nézhetnek a dohányosok Magyarországon: miközben a magyar kormány a költségvetésben tátongó lyuk befoltozására az extraprofitadók mellett a dohánytermék jövedéki adóját is emeli, az Európai Unió a dohányirányelv felülvizsgálatával szabhat ki a jelenleginél magasabb adóminimumot. Ha pedig Brüsszel nem differenciál a keleti és nyugati államok között, az olyan drágulást eredményezhet a trafikokban, amely újabb lökést adhat az amúgy is szárnyaló csempészetnek. A konfliktus ebben az esetben borítékolható.

Szerző(k):
Szász Péter
05.
31.
16:48

Szépen termeli az "extra" profitot a dohányipar is

Az emberek tavaly is sok cigit vettek, és ezzel rekordbevételhez juttatták a magyar tulajdonú Continental Dohányipari Zrt.-t is: a társaság forgalma meghaladta az 56 milliárd forintot, az adózott eredménye pedig a hatmilliárdot. Kiemelkedően sikeres évet zárt a cégcsoporthoz tartozó, társtulajdonban lévő Országos Dohányboltellátó Kft. is, amely 861 milliárdos árbevétellel és 6,6 milliárdos nyereséggel zárta 2021-es üzleti évet.

Szerző(k):
Domokos Erika