Ilyet sem láttak még a magyar boltosok
Kiugróan megnőtt az ásványvizek forgalma a hőség miatt, de az átlagosnál jóval több fogy jégkrémből, sörből és üdítőből is az MTI-t tájékoztató áruházláncok szerint.
Ilyet sem láttak még a magyar boltosok
Kiugróan megnőtt az ásványvizek forgalma a hőség miatt, de az átlagosnál jóval több fogy jégkrémből, sörből és üdítőből is az MTI-t tájékoztató áruházláncok szerint.
Emiatt kivételez a kormány a nagyot bukó magyar boltlánccal
A Palóc boltlánc 6,7 milliárdos tartozással került felszámolás alá. A kormány stratégiailag kiemelt szervezetté nyilvánította a céget, mivel működése a lakossági élelmiszerellátásban kiemelt jelentőségű, és a vagyonának üzemeltetése is "jelentős gazdasági potenciált képvisel" - derül ki Lázár János válaszából. A boltok a felszámolás elindulásakor, május elején már bezártak.
"Veszélyzónában" a CBA - visszafelé sülhet el a kormány fegyvere
Július 13-án Brüsszelben bejelentették, mindössze két hónapja van a magyar kormánynak a kiskereskedelmi veszteségszabály megváltoztatására. Feltehetően a jogalkotók sem így gondolták, de a magyar áruházi top cégek ott vannak a veszélyzónában. A Palócker biztosan bukta volna a szabályt - értékel a Blokkk.com.
Dinnyeárak: lenyomták a Tescót, beelőz a CBA
A múlt héten kitört a dinnyebotrány: a termelők és a kamara célkeresztjébe a nagy láncok közül csak a Tesco került. Július 10-től azonban változott a világ: most éppen egy CBA a legolcsóbb, 119 forinttal, míg a Pennynél hamarosan 90 forint alá kerülhetnek a kilónkénti árak. Íme, a Blokkk.com dinnyeár körképe.
Titokban szenvednek a kereskedelmi láncok
Miközben egyre nyilvánvalóbban feszíti a munkaerőhiány a kereskedelmet, s szakképzett munkaerőt alig, vagy egyáltalán nem kapnak a kiskereskedelmi láncok, konkrétumokról, a betöltetlen munkahelyek számáról, és az elérhető bérekről nem szívesen nyilatkoznak - derül ki a 24.hu cikkéből.