Aki tud, elad Európában
Kedd délelőtt is az eladók uralják az európai tőzsdéket.
Aki tud, elad Európában
Kedd délelőtt is az eladók uralják az európai tőzsdéket.
Már megint a görögök − veszteségek Európában
Az FTSE−100 1, a DAX 2,3, a CAC−40 1,9 százalékos mínusszal kezdte a hetet, a Stoxx Europe 600 index 1,1 százalékot esett. A veszteségek Európában is és az USA-ban is valamelyest csökkentek a vártál kissé jobb amerikai ISM index hatására, ez azonban kevés volt az üdvösséghez, hiszen a piaci hangulatot ismételten a Görögország körüli bonyodalmak uralták. Kiderült ugyanis, hogy a görögök nem tudták tartani a korábban vállalt hiánycélt és a jövő évre is a korábbinál magasabb deficittel számolnak. A hangulaton csak rontott, hogy az európai pénzügyminiszterek hétfői luxembourgi ülésén az Athénnak létfontosságú következő hitelrészlet folyósításáról a döntést október közepére halasztották. A bankok emiatt Európa-szerte nagy nyomás alatt voltak: a BNP Paribas 4,6, a Société Générale 5,2, a Commerzbank 7,3, az ING Groep pedig 5,2 százalékot zuhant. Az athéni ASE Composite Index 2,4 százalékkal gyengült, élen az Alpha Bank 8,3, a Piraeus Bank 6,4 vagy a National Bank of Greece 7,3 százalékos esésével. Eközben a jelentős görög kitettséggel rendelkező Dexia több mint 10 százalékot zuhant, a Moody\'s ugyanis a bank leminősítését helyezte kilátásba. A bankok mellett az autógyártók is a vesztesek között voltak: a BMW 5,7, a Volkswagen 4,8, a Renault 2,9 és a Peugeot 2,1 százalékot esett a kínai gazdaság lehetséges lassulása miatt. Párizsban a top vesztes az Alcatel-Lucent volt, közel 12 százalékos mélyrepüléssel, miután a Nomura az egész telekomszektorra vonatkozó kilátásait visszavágta, de lejjebb vitte a cég egy részvényre eső nyereségére adott prognózisát is. A tengerentúlon hektikus kereskedésben szintén a negatív zónában tartózkodtak a mutatók. A Dow lapzártánkkor 140 pont körüli mínusznál ingadozott, ami 1,3 százalékos veszteséget jelentett. Az S&P−500 1,6, a Nasdaq 1,9 százalékkal járt előző záróértéke alatt.
Már megint a görögök - veszteségek Európában
Veszteséggel zártak a vezető nyugat-európai börzék, miután a görög kormány közölte, nem tudja tartani a korábban kitűzött deficitcélját.
Levegőt vesz Európa
A fejlett nyugat-európai piacokon a reggeli 3-4 százalékos zuhanásokat követően jelenleg 1,5-2,5 százalékos eséseket láthatunk.
Vörösben úszik Európa
A vezető nyugat-európai indexek nyitás óta veszítenek értékükből. A hétvége előtt ismét a nyugtalanság jellemzi a piacokat és a befektetők a hétvége előtt inkább zárják meglévő pozícióikat. Egyébként a DAX-ban a most pénteki esés lehet sorozatban a hetedik csökkenő pénteki nap. A hó végével pedig úgy látszik a pozíciók kozmetikázása inkább lefelé, mintsem felfelé zajlik.