BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

búza

09.
13.
00:00

Mérsékelt érdeklődés mellett folyik az állami búzafelvásárlás

Még mindig tart az állami tulajdonú TIG Nonprofit Kft. gabonafelvásárlási akciója − tudta meg a Napi Gazdaság. Ismeretes, hogy a nyáron a Vidékfejlesztési Minisztérium mintegy 30 ezer tonna gabona felvásárlására adott engedélyt a társaságnak a termelők megsegítése érdekében. Vámosi Csaba, a cég kereskedelmi igazgatója lapunk érdeklődésére pontos adatokkal nem szolgálhatott az eddig felvásárolt mennyiségről, azonban annyit elárult, hogy a cég rendelkezésére álló erőforrások alapján akár teljesülhet is a 30 ezer tonnás mennyiség, sőt akár meg is haladhatják azt. A tulajdonosi döntés kérdése, hogy meddig folytatódhat a felvásárlás. Az igazgató szerint sem a TIG-nek, sem a VM-nek nem célja, hogy meghatározó piaci szereplő legyen a gabonapiacon.

Szerző(k):
Kiss Melinda