Hétfőtől fontos változások a magyar tőzsdén
Két új részvény, a Business Telecom (BTel) és a TVK bekerül a BUX index kosarába március 24-től. A BUMIX összetétele is változik.
Hétfőtől fontos változások a magyar tőzsdén
Két új részvény, a Business Telecom (BTel) és a TVK bekerül a BUX index kosarába március 24-től. A BUMIX összetétele is változik.
Nem változik a BUX-kosár októbertől
A jelenlegi tizenhárom részvény alkotja majd októbertől is a BUX indexet, míg a BUMIX index három új taggal, tizenöt fősre bővül. A súlyozást szeptember 23-án közli a Budapesti Értéktőzsde (BÉT). A tőzsde közleménye szerint a BUX-kosárban a Synergon most először nem felelt meg az előírt kritériumoknak, azonban a BUX-kézikönyv előírásainak megfelelően indokolt az indexben tartása. A BUMIX esetében új tag lesz a Graphisoft, a Plotinus és a TVK, kieső nem lesz, pedig az Estmédia sem teljesíti a szükséges feltételeket, de a kézikönyv szerint benn maradhat.
A Richter és a Telekom volt a nehezék
A Budapesti Értéktőzsde tegnap igyekezett behozni lemaradását, így az esés borítékolható volt. Miközben ugyanis Magyarországon a kétnapos ünnep miatt nem volt kereskedés, a nemzetközi piacokon − különösen a feltörekvő országokban − estek a részvényárfolyamok.
A Synergonnal bővül a BUX-kosár
A BÉT tájékoztatása értelmében az indexbizottság javaslata alapján a Synergonnal bővül októbertől a BUX kosara, a jelenlegi tagok közül pedig egy sem kerül ki.
Új taggal bővül a BUX
Bekerül a BUX index kosarába az Appeninn az április 2-től hatályos változás következtében, míg a BUMIX változatlan összetétellel folytatja – derül ki a BÉT vezérigazgatói határozatából.