BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

büdzsé

05.
27.
12:58

Újabb szigorítás lép életbe az euróövezetben

A Stabilitási és növekedési paktum két további eleme, az úgynevezett kettes jogszabálycsomag május 30-án hatályba lép az eurózónában - derül ki az Európai Bizottság közleményéből. E jogszabálycsomag célja, hogy szorosabbá tegye ellenőrzést az eurózóna országainak költségvetése fölött és a bajba került vagy pénzügyi segítséget kérő országok gazdaságpolitikájának felügyeletét.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna