BUX 138942.08 -0,26 %
OTP 45250 -0,11 %
header

büdzsé

09.
09.
00:00

Növelik a hiányt a kormány módosításai

Összesen 171 milliárd forinttal növelik a költségvetés központi alrendszerének hiányát azok a módosítások, amelyeket az idei büdzséről szóló törvényhez nyújtott be a kormány. Az Országgyűlés honlapján olvasható törvényjavaslat szerint a 2013-as költségvetés bevételi főösszege 15 325 milliárd, kiadási főösszege 16 376 milliárd forintra nő, így a tervezett hiány 1050 milliárd forintra emelkedik. A kormány kiemeli, hogy a törvényjavaslatban szereplő változások az uniós módszertan szerinti államháztartási egyenleget és az államadósság csökkentésének követelményét nem érintik. A két javasolt módosítás miatt ugyan 171 milliárd forinttal nő, ám ezen tételek (az E.On SE hazai földgázipari érdekeltségeinek megvásárlása és a takarékszövetkezeti szektor megerősítése miatti tőkeemelések) úgynevezett piaci műveletnek minősülnek - idézte az indoklást az MTI Eco.

Szerző(k):
Hőnyi Gyula