Végre: újra jön az orosz gáz Európába
Rekordszinten nyomni kezdték Nagykaposon keresztül az oroszok a földgázt Európába, aminek hatása már a holland TTF gáztőzsdén is látható lett.
Végre: újra jön az orosz gáz Európába
Rekordszinten nyomni kezdték Nagykaposon keresztül az oroszok a földgázt Európába, aminek hatása már a holland TTF gáztőzsdén is látható lett.
A Lamborghini a Ferrarit és az Aston Martint legyorsulva vált dimenziót
A Lamborghini nagy sebességgel rohan a plug-in hibrid dimenzióba, sőt éveken belül a tisztán elektromos autózás kapuját hagyja csak nyitva maga előtt - erről döntött a Volkswagen konszern vezetése. Az sem számít, a luxus sportautó gyártó kasszái 2021-ben kimagaslóan jól duruzsoltak.
Újabb egymilliárdot faragott Elon Musk a teslás részesedéséből
Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója ismét Tesla részvényeket adott el; az újabb, több mint 1 milliárd dollárnyi részesedéstől való megválásával összességében lassan eléri a 10 milliárdos szintet.
Oroszország maga felé torzítaná a szén-dioxid-adórendszert
A cél az - közölte a Bloomberggel Moszkva -, hogy olyan rendszert alakítsanak ki, amelyet az EU elismer. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy Oroszország csak 2060-ra képes elérni oda, ahová az Európai Unió egy évtizeddel korábban.
A napelemes háztetők űzik el a szenet Ausztráliából
Egy friss ausztrál prognózis szerint 2032-re a kontinens méretű országban minden második ház rendelkezik majd napelemes rendszerrel, és a ma a legvalószínűbbnek tartott forgatókönyv szerint ez effektíve is sokkal több energiát jelent majd, mint amennyi szénerőműves termelőkapacitást kivonnak az energiamixből.