BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

bloomberg

03.
08.
06:40

Nagyon sok külfödi cég távozott Oroszországból

Az orosz-ukrán háború és a bevezetett szankciók nyomán több tucat nemzetközi nagyvállalat döntött úgy, hogy kivonul Oroszországból – írja a Bloomberg. Ennek számos oka van, egyrészt a büntetőintézkedések miatt szinte lehetetlenné vált fizetni és árut szállítani az országba, ráadásul a vásárlók rosszallását is kiválthatja, ha nagyvállalatok a szankciók ellenére továbbra is üzletelnek Moszkvával.

Szerző(k):
Ambrus-Nagy Boglárka
03.
07.
11:30

Nem az olajár-emelkedés a legrosszabb, ami történhet a világgazdaságban

A világgazdaság túljuthat az olajár-emelkedés hatásain, ha a döntéshozók megvárják, hogy a piac helyreálljon - írja a Bloomberg. Az Oroszország ellen bevezetett szankciók az energiapiacon kívül az ellátási lánc más területeit is érintik, azonban reménykedésre adhat okot, hogy évekkel ezelőtt hasonlóan magas olajárak után is helyre tudott állni a világgazdaság.

Szerző(k):
Ambrus-Nagy Boglárka