Bezár az abdai húsüzem, 86 embert küldenek el
Bezárja abdai húsüzemét, és 86 dolgozót elbocsát márciusban a tulajdonos Debreceni Csoport Kft. – írta a Kisalföld szombaton.
Bezár az abdai húsüzem, 86 embert küldenek el
Bezárja abdai húsüzemét, és 86 dolgozót elbocsát márciusban a tulajdonos Debreceni Csoport Kft. – írta a Kisalföld szombaton.
Brutális lépésekre készül a magyar Erste Bank
A jövő év első hónapjaiban dolgozóinak mintegy 15 százalékától, 400-450 alkalmazottól válik meg az Erste Bank Hungary Zrt., és várhatóan 43 magyarországi fiókját bezárja.
Veszteséges az Agfa-Gevaert
Európa legnagyobb film- és röntgencikkgyártója, a belga Agfa-Gevaert NV az első kilenc hónapban az egy évvel korábbi 119 millió euró nettó nyereség után 7 millió eurós nettó veszteséget szenvedett el. Az árbevétel 3,91 milliárdról 3,68 milliárd, az EBITDA 393 millióról 208 millió euróra zuhant. Csak a harmadik negyedévet tekintve a tavalyi azonos időszakban elért 39 millió eurós nettó nyereség 38 millió euró veszteségbe fordult, amelyből 26 millió eurót a digitális printergyártó Xeikonban lévő 25 százalékos részesedés értékcsökkenése és a cég vesztesége okozott. Az Agfa EBITDA-ja több mint 60 százalékkal, 49 millió euróra zuhant, az árbevétel 7 százalékkal, 1,2 milliárd euróra süllyedt. A vállalat az általános gazdasági lassulás és a szeptemberi terrortámadás mellett azzal magyarázta a nyereség megcsappanását, hogy az egészségügyben használatos termékek esetében a kereslet váratlanul visszaesett. A cég újra megerősítette, hogy átszervezési programja keretében gyárakat zár be és alkalmazottai létszámát ötödével, 4000 fővel csökkenti. A radikális lépésekre az idén és jövőre összesen 550 millió eurót költenek, de reményeik szerint mindez ugyanennyivel mérsékli a működési költségeket – írja a Bloomberg. (NAPI)
Utolsó kampányára készül az ácsi cukorgyár
A tulajdonos Magyar Cukor Rt. már másfél éve fontolgatja az ácsi cukorgyár bezárását, információnk szerint azonban nemrég végleges döntés született. Az idén 130 éves cukorgyár utolsó kampányára készül, év végéig ugyanis bezárják. Szakemberek szerint az osztrák Agrana Zucker und Stärke AG tulajdonában lévő Magyar Cukor által évente felvásárolt mintegy egymillió tonnányi cukorrépát a petőházi és a kaposvári gyárakban is fel tudják dolgozni. A társaság a magyar piac mintegy 37 százalékát látja el cukorral, ezt a mennyiséget két gyárban is elő lehet állítani, ezért a tulajdonosok a két korszerűbb gyárat tartják meg termelőüzemként, az ácsit pedig bezárják. A két korszerűbb cukorgyárban több mint másfél milliárd forint értékű beruházást hajtottak végre az elmúlt években, az ácsiban viszont - készülve a bezárásra - az utóbbi időben már nem költöttek jelentősebb fejlesztésekre. Ácson októberben kezdődik meg az utolsó gyártási kampány. Eredetileg 150 ezer tonna répa feldolgozásával számoltak, a szárazság miatt azonban várhatóan legfeljebb 135 ezer tonna alapanyag kerül a gyárba. Az utolsó kampány befejezését követően értékesítik a jelenleg 160 alkalmazottat foglalkoztató ácsi cukorgyárat. A dolgozókkal közös megegyezés alapján bontják fel a munkaszerződéseket. V. E.
Bezár a Wood & Company magyar irodája
A Wood & Company bejelentése szerint a társaság bezárja budapesti leányvállalatát, londoni értékesítési irodáját és isztambuli reprezentatív irodáját. Richard Wood, a cég alapítója alapvetően költséghatékonysági okokra vezette vissza a társaság döntését. A közép-európai tőzsdék forgalmának megcsappanása erősen érintette a Woodot is, a jövedelmezőség fenntartása érdekében a társaság a továbbiakban csak a lengyel és a cseh irodát kívánja fenntartani. (NAPI)