Rossz listát vezet Magyarország - elképesztő kamatterhet cipelünk
A lakosság kamatterheit 2008-ig a növekvő hitelállomány hizlalta, azóta viszont a forintgyengülés és a banki kamatemelések mintegy 120-130 milliárd forintot húztak ki a lakosság zsebéből – olvasható az MNB ma nyilvánosságra került tanulmányában. A GDP-arányos hitelkamatteher így ma már az egyik legmagasabb Európában és éllovas a régiónkban.




