BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

betét

11.
05.
13:03

Rengeteg pénzt vettek fel a cégek

Szeptemberben a vállalatok 122 milliárd forint hitelt vettek fel a belföldi hitelintézetektől és betétállományukból is 158 millió forintnyit vettek ki. A betétkivonásra január óta először volt példa és akkor is jóval kevesebbet, 25 milliárd forintot tett ki. A kilencedik hónap végén a nempénzügyi vállalatok hitelállománya ezzel 7317 milliárd forintra emelkedett, ám a betétállomány ezt meghaladó összeget, 8149 milliárd forintot ért el - ez derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján hétfőtől olvasható legfrissebb adatokból az MTI szerint.

Szerző(k):
Szabó Dániel