Nagyot nőtt a lakossági betétállomány
Történelmi csúcsra ugrott októberben a lakossági betétek állománya: 8273,8 milliárd forintot ért el, ami 13,2 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - írta a Világgazdaság pénteken az MTI szerint.
Nagyot nőtt a lakossági betétállomány
Történelmi csúcsra ugrott októberben a lakossági betétek állománya: 8273,8 milliárd forintot ért el, ami 13,2 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál - írta a Világgazdaság pénteken az MTI szerint.
Egyre több pénz van a párnacihában
Csaknem 4500 milliárd forintos összeget elérve, több mint 17 százalékkal nőtt a lakosságnál készpénz mennyisége. A Világgazdaság az MNB-re hivatkozva azt állítja, hogy 20 százalék körül van a pihenőpénzek aránya.
Banki ügyfél? Ez a hír érdekelni fogja!
Ha a jövőben bővítenék a pénzügyi garanciarendszert, az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) munkaszervezete jó választás lehet, ha az állam hatékony szervezetet keres - jelentette ki Windisch László MNB-alelnök, az OBA Igazgatótanácsának elnöke az alap 25 éves fennállása alkalmából tartott konferencián.
Rengeteg pénzt vettek fel a cégek
Szeptemberben a vállalatok 122 milliárd forint hitelt vettek fel a belföldi hitelintézetektől és betétállományukból is 158 millió forintnyit vettek ki. A betétkivonásra január óta először volt példa és akkor is jóval kevesebbet, 25 milliárd forintot tett ki. A kilencedik hónap végén a nempénzügyi vállalatok hitelállománya ezzel 7317 milliárd forintra emelkedett, ám a betétállomány ezt meghaladó összeget, 8149 milliárd forintot ért el - ez derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) honlapján hétfőtől olvasható legfrissebb adatokból az MTI szerint.
Megszerették a forintot a magyarok
Nagy összegben váltották át devizamegtakarításaikat a magyarok kihasználva a forint gyengeségét.