BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

betegellátás

06.
09.
11:35

Ezt mindenki megérzi: százmilliárdos sarcot kap a gyógyszerszektor

A betegek biztonságos ellátását veszélyezteti a gyógyszerforgalmazókat terhelő újabb különadó - írták az adóemeléssel leginkább sújtott innovatív gyógyszergyártók. A forint folyamatos gyengülése, a pandémia, majd az ukrajnai háború már eddig is veszélyeztette a biztonságos hozzáférést számos modern gyógyszeres terápiához, amit a különadó aránytalan és nagymértékű emelése tovább tetéz. A cégek, ahogy eddig is, felelősen vállalják a kirótt kötelezettségeket, de a döntést elhibázottnak és veszélyesnek tartják, és a gyógyszerekhez hozzáférést támogató intézkedést sürgetnek, így egyeztetést a kormánnyal.

Szerző(k):
Domokos Erika