Takaréklángon is tovább nőtt a kórházak adóssága
Az Orvostechnikai Szövetség szerint június végén már 30 milliárd forinttal tartoztak a beszállítóiknak a kórházak, év végére pedig 50 milliárd forintra is nőhet a kifizetetlen számlák végösszege.
Takaréklángon is tovább nőtt a kórházak adóssága
Az Orvostechnikai Szövetség szerint június végén már 30 milliárd forinttal tartoztak a beszállítóiknak a kórházak, év végére pedig 50 milliárd forintra is nőhet a kifizetetlen számlák végösszege.
Szegeden és Kecskeméten is leállt urológiai ellátás
Az NNK olyan kórházat jelölt ki helyettesítő intézményként, ahol szintén leállt a betegellátás.
Ezt kellene csinálni a járóbeteg-ellátás javításához
Egy friss felmérés szerint nagy a kilengés az egészségügyi ellátásokhoz való hozzáférés idejében, de a betegek átlagos várakozási ideje mostanra elérte a 30 napot. Bár az utóbbi három évben jelentősen lassult a várakozás elnyúlása, továbbra is elmondható, hogy a megfelelő lépések nélkül nem igazán várható érdemi javulást.
Így orvosolná a kormány a háziorvosok kínzó hiányát
Az egész országban a mentőszolgálat szervezheti a háziorvosi ügyeleti rendszert a jövőben. A kisvárosi kórházakat járási egészségközponttá fejlesztenék, ahol nincs kórház, ott a szakrendelőket alakítanák át, és ide kerülne a háziorvosi ügyelet is.
Ezt mindenki megérzi: százmilliárdos sarcot kap a gyógyszerszektor
A betegek biztonságos ellátását veszélyezteti a gyógyszerforgalmazókat terhelő újabb különadó - írták az adóemeléssel leginkább sújtott innovatív gyógyszergyártók. A forint folyamatos gyengülése, a pandémia, majd az ukrajnai háború már eddig is veszélyeztette a biztonságos hozzáférést számos modern gyógyszeres terápiához, amit a különadó aránytalan és nagymértékű emelése tovább tetéz. A cégek, ahogy eddig is, felelősen vállalják a kirótt kötelezettségeket, de a döntést elhibázottnak és veszélyesnek tartják, és a gyógyszerekhez hozzáférést támogató intézkedést sürgetnek, így egyeztetést a kormánnyal.