BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

betegellátás

11.
30.
10:55

Pandémiahatás: ötödével több férfi vetett véget saját kezével az életének

Egy a napokban megjelent tanulmány szerint a pandémia első évében, 2020-ban 16-18 százalékkal több férfi vetetett véget saját kezével az életének Magyarországon, mint az azt megelőző évben. Azon kevés országok közé tartozunk, Nepál, Spanyolország, India, Japán és Puerto Rico mellett, amelyekben a járvány kitörése után a nemzeti szuicid ráta kedvezőtlen fordulatot vett.

Szerző(k):
Koncsek Rita