BUX 139138.00 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
header

betegellátás

01.
31.
06:03

Alulfinanszírozottság miatt megszűnhet több helyen a tb-finanszírozott fogorvosi ellátás

Megkongatták a vészharangot az alapellátó fogorvosok, a praxisok rezsitámogatását jelentősen meg kellene emelni, különben hamarosan rengetegen csődbe mennek – mondta a Napi.hu-nak Iványi József budapesti alapellátó fogorvos. Hónapról hónapra élnek a praxisok, nem tudnak tartalékot képezni. A rendelők költségei az inflációt meghaladó mértékben emelkedtek az elmúlt időszakban, és ezt nem vette figyelembe a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő. A szakorvos levelet írt a szakpolitikusoknak és a kamarának is.

Szerző(k):
Koncsek Rita