Új vezető került az állami egészségügyi informatikai fejlesztések élére
Szabó Bálint kilenc éve foglalkozik az állami egészségügy informatikai fejlesztéseivel, az ő felügyelete alatt készült és működött az EESZT.
Új vezető került az állami egészségügyi informatikai fejlesztések élére
Szabó Bálint kilenc éve foglalkozik az állami egészségügy informatikai fejlesztéseivel, az ő felügyelete alatt készült és működött az EESZT.
Jobb, ha megjegyzi a 1830-as telefonszámot is
Átalakítják az ügyeleti ellátást, Hajdú-Bihar után Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyével bővítik a rendszert, márciustól pedig Győr-Moson-Sopron vármegyével – mondta Takács Péter a Kossuth rádióban. Kiemelte: vármegyéről vármegyére haladnak, a tervek szerint 2023 decemberére érik el Pest vármegyét, 2024 elején pedig Budapestet is bekapcsolják az új rendszerbe.
Megjöttek a friss covid-adatok
Az elmúlt egy hétben 620 Covid-19-cel fertőzött beteget igazolt a Nemzeti Népegészségügyi Központ, meghalt 19 krónikus, többségében idős beteg is. A szennyvízben mért koronavírus örökítőanyag koncentrációja pedig stagnál.
Alulfinanszírozottság miatt megszűnhet több helyen a tb-finanszírozott fogorvosi ellátás
Megkongatták a vészharangot az alapellátó fogorvosok, a praxisok rezsitámogatását jelentősen meg kellene emelni, különben hamarosan rengetegen csődbe mennek – mondta a Napi.hu-nak Iványi József budapesti alapellátó fogorvos. Hónapról hónapra élnek a praxisok, nem tudnak tartalékot képezni. A rendelők költségei az inflációt meghaladó mértékben emelkedtek az elmúlt időszakban, és ezt nem vette figyelembe a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő. A szakorvos levelet írt a szakpolitikusoknak és a kamarának is.
Kiderült, hogy kikkel szemben halmozták fel legnagyobb tartozásaikat a kórházak
Az orvostechnikai eszközöket gyártók iparágában a termékek minősége és a betegellátás miatt is fontos lenne egy szakmai kamarát létrehozni, mondta Rásky László, a szervezet főtitkára.