BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

berlin

07.
04.
07:38

Évente már 38 GW napelemes plusz kellene az eddig tervezett 20 helyett

Németországban, ahol valóban tesznek is a 2015-ös párizsi, másfél fokban meghatározott hőmérsékletemelkedési maximum 2050-es betartásának biztosításáért, eléggé lehangoló eredményt hozott ki egy friss modellezés. A Berlini Alkalmazott Tudományok Egyetemének (HTW Berlin) kutatói szerint úgy fel kellene gyorsítani az energiaátmenetet, hogy 2035-re az országnak klímasemlegessé kellene válnia. Ez különösen az ismét termelési tartalékba rendelt szénerőművek ismeretében látszik egyre lehetetlenebb küldetésnek.

Szerző(k):
Szabó István M.