BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

béremelés

02.
25.
14:55

Ez csak olaj a tűzre! - üzenik a pedagógusok a kormánynak

A pedagógus szakszervezetek felháborítónak tartják a kormány által bejelentett 10 százalékos béremelést, mivel ez szerintük nem más, mint egy béremelésnek álcázott pótlék. Nem világos, hogy a pedagógusok mihez képest kapnának 10 százalékkal többet, illetve mivel pótlékként jelenik meg, azt bármikor el is veheti a kormány. Ez az ajánlat csak olaj a tűzre - írta az egyik szakszervezet. A sztrájkról sem tettek le.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
02.
21.
18:49

Béremelés: az állami vállalatoknál még ajánlat sincs

Példát vehetne a kormány a fővárosról, legalábbis, ami a BKV-nál ma született bérmegállapodást illeti – írja közleményében a Magyar Szakszervezeti Szövetség (MASZSZ). Miközben a fővárosi közlekedésiek már tudják, hogy idén – januárra visszamenőleg – 10 százalékkal több bérért dolgoznak, az állami tulajdonú vállalatoknál még csak el sem kezdődött az érdemi egyeztetés. Az MASZSZ felszólítja a kormányt, kezdjen végre érdemi bértárgyalást a közszolgáltatásban dolgozókkal.

Szerző(k):
Domokos Erika