BUX 139240.25 -0,04 %
OTP 45250 -0,11 %
header

béremelés

10.
09.
17:10

Pintér Sándor levelet írt a Magyar Orvosi Kamarának

Példa nélküli gyorsasággal és parlamenti támogatással fogadták az orvosi béremelésről és a hálapénz kivezetéséről szóló törvényt. Egy 2013-as felmérés szerint az orvosok csupán 6 százaléka támogatja a hálapénzt. Az új jogállás bevezetése, valamint a törvény egyéb passzusai viszont komoly felzúdulást keltettek az orvostársadalomban. Pintér Sándor újra egyeztetésre hívta az orvoskamarát - derült ki az ATV Start című műsorában.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
08.
15:12

Magánszolgáltatók: időzített bomba az új módosítás az egészségügyi ellátásban

Átfogó tárgyalásokat sürget a hazai egészségügyi ellátás ellehetetlenülése előtt a vezető magánegészségügyi szolgáltatókat tömörítő Primus Egyesület, amely szerint a jogszabályváltozás egyes részletei időzített bombát jelenthetnek a közellátásban és a magánszolgáltatóknál egyaránt. Jelentős előrelépés a hálapénz kriminalizálása, de átfogó bérrendezés szükséges, amely a háziorvosok és az egészségügyi szakdolgozók helyzetét is rendezi - írják közleményükben.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
08.
14:21

Így oldja meg a blokádot az új vezetés: elköltöznek, és személyesen megszólítják a diákokat

A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) munkavállalóinak sztrájkbizottsága és az egyetemet blokád alatt tartók is elutasították az SZFE új vezetése által küldött nyolc pontos megegyezési javaslatot, ezért "az új vezetők mostantól kizárólag az egyetem teljes megújításával kapcsolatos feladatokra koncentrálnak" - közölték az új vezetők. A hallgatói önkormányzat közölte: a diákok többsége támogatja a blokádot, és illegitimnek tartják az intézmény fenntartását ettől a félévtől átvevő kuratóriumot. A diákok szerint a kuratóriumot kinevező ITM-nek lenne joga eljárni, de az nem reagál kérésükre.

Szerző(k):
Domokos Erika