Hirtelen megugrik a hazai napelem-kapacitás
A támogatott napelemes projektek megvalósulása esetén a beépített villamos kapacitás a 2010-es évihez viszonyítva tizenháromszorosára növekszik majd.
Hirtelen megugrik a hazai napelem-kapacitás
A támogatott napelemes projektek megvalósulása esetén a beépített villamos kapacitás a 2010-es évihez viszonyítva tizenháromszorosára növekszik majd.
Megvan, mikor lesz új megújulóenergia-támogatás
A korábbi tervekkel szemben a jövő év közepén, 2012 július elsején lépne életbe a kötelező átvételi (kát) rendszert felváltó megújuló támogatási rendszer (metár) - jelentette be Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energia- és klímaügyi államtitkára.
Új vízerőmű épül Magyarországon
Páratlan méretű vízerőmű-fejlesztés indult a Hármas-Körösön; a beruházás várhatóan 2012 őszére fejeződik be.
Harmadával nőhet a hazai áramfelhasználás
A hamarosan a kormány elé kerülő Nemzeti Energiastratégia szerint 2030-ra 30 százalékkal nő Magyarország villamosenergia-igénye, az elsődleges energiaigény pedig várhatóan legfeljebb öt-hat százalékkal fog emelkedni − mondta Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyért felelős államtitkára a paksi atomerőműben tartott sajtótájékoztatón. A szakmai szereplőkkel és a rendszerirányítóval kialakított közös álláspont szerint évi 1,5 százalékra tehető az éves energiaszükséglet bővülése, a növekedés 2050-re elérheti a 70 százalékot − tette hozzá. Az energiastratégia az atomenergia kapacitásaiknak megőrzésével, a szénbázisú áramtermelés arányának szinten tartásával és a zöld áram arányának, illetve mennyiségének növekedésével számol.
Harmadával nőhet a hazai áramfelhasználás
A következő húsz évben 30 százalékkal nő a hazai villamosenergia-igény - ismertette a hamarosan a kormány elé kerülő energiastratégia alapvetését Bencsik János államtitkár. A paksi atomerőmű stressztesztjének eredménye szeptember közepére születik meg.