BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
header

belgium

09.
25.
20:27

Brüsszelből leállítottak egy atomerőművet

Jóllehet, az energiaválság miatt minden megtermelhető árammennyiség jól jönne Belgiumnak, a Doel-3 atomerőművi egységet pénteken végleg leállították. A 40 éves termelés után befejezett történet nem csak azért meglepő, mert a belga kormány az orosz-ukrán háború kitörését követően felfüggesztette a nukláris áramtermelőire vonatkozó leállítási munkálatokat, hanem azért is, mert a Doel-3 blokkon már tíz évvel ezelőtt is olyan hibákat találtak, melyek miatt máshol valószínűleg a pénteki döntést már jóval hamarabb meghozták volna.

Szerző(k):
Szabó István M.