BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
header

belarusz

10.
21.
00:00

Lukasenko fizettetne a határátlépésért

Nem akarja megtiltani a belorusz állampolgárok külföldre utazását, de tűrhetetlennek tartja, hogy évente 2-3 milliárd dollárt visznek ki az országból bevásárlásokra − jelentette ki Alekszandr Lukasenko elnök. Ezért azt javasolja − és az államfő ajánlása parancsot jelent −, hogy mindenkivel, aki külföldre megy, fizettessenek 100 dollár kiviteli vámot. Szerinte ez csak az egyik lehetséges módja a külföldi beszerzőportyák megfékezésének, mert, mint mondta, ha az általuk kivitt pénz az országban maradna, egészen más lenne az élet Belaruszban − idézte a BelTA kormányzati hírügynökség. Ehelyett ezekkel a pénzekkel az Európai Uniót támogatják. Mint mondta, ezért ha mégse vezetnék be a személyre szóló kiviteli vámot, meg kellene vámolni a kiutazók által behozott árukat, például a ruházati cikkeket. A Naviny hírügynökség beszámolója szerint azért jutott erre a gondolatra, mert eredeti bejelentése a 100 dolláros kiutazási vámról nagy felzúdulást keltett az országban, de ideje, hogy megnyugodjanak az emberek, akiket felszólított, legalább egy ideig inkább a hazai ruhaipar termékeit vásárolják.

Szerző(k):
Barabás János T.