Megfejtették: ezért van 5 napja bukóban a forint
A forint idei teljesítménye szinte már túl szép volt, hogy igaz legyen: a héten viszont minden a feje tetejére állt. Ez az Economx heti pénzpiaci és tőzsdei összefoglalója.
Megfejtették: ezért van 5 napja bukóban a forint
A forint idei teljesítménye szinte már túl szép volt, hogy igaz legyen: a héten viszont minden a feje tetejére állt. Ez az Economx heti pénzpiaci és tőzsdei összefoglalója.
Újabb lépéssel ösztönöz a kormány az állampapír-vásárlásra - De mi állhat a döntés mögött?
A Nemzetgazdasági Minisztérium szerint összetársadalmi, közös érdek a magyar állampapírok vásárlása, mivel biztonságos, alacsony kockázatót és kedvező kamatot fizető értékpapírról van szó. A kötvénykereslet mesterséges növelése jól jön a költségvetésnek, hiszen az államadósság finanszírozását olcsóbbá teheti, azáltal hogy a plusz kereslet a piaci hozamok csökkenését idézi majd elő. Megnéztük, mi áll a döntés mögött.
Szárnyalnak a bankbetétek: az állampapíroknál is jobb kamatok jönnek
A bankbetétek kamatai az inflációt meghaladó szintre emelkedtek, mivel a magas jegybanki alapkamat és az állampapírokból kiáramló megtakarítások is felfelé hajtják a hozamokat.
Újításra készül az Apple, érik a nagy dobás
A befektetési alap segíti az Apple-t azon céljainak megvalósításában, hogy 2030-ra 100 százalékban megújuló energia felhasználásával üzemeljen.
Új leányvállalatot alapít a 4iG
A vállalat egy rövid közleményben tudatta a hírt, hogy befektetési társaságot alapít, azonban semmi egyéb konkrétumot nem tudni.